Blog

Gazeteci Mehmet Gündem: “Gazetecilik bir yaşam biçimi değildir”

8 Mart 2013 by in Eğitim Çalışmaları, Genel

 iç

  Usta gazeteci Mehmet Gündem gazeteciliğe dair çok önemli bilgiler verdi. Uluslar arası misafir öğrencilerden genç gazetecilerden oluşan Bâb-ı Âlem Medya ve İletişim Kulübü’nde  yapılan seminere katılan Gündem, temel hatlarıyla gazetecilerin bakış açısı nasıl olması gerektiği konusunda bilgiler verdi.  TRT Haber ekranlarında “Gündem’e Özel” adlı programı hazırlayıp sunan tecrübeli programcı Gündem, “İnsanların baktığı olaydan ve bu olaya bakış açısından etkilendiği ve bu bağlamda gazeteciler görme refleksi gelişmiş insanlardır” diye konuştu.

  Ardından seminerin temel konusu olan röportaj teknikleri hakkında bilgi ve tecrübelerini aktardı. Röportaj yapacak olan habercinin konuya tam hazırlıklı olması gerektiğini vurgulayan Gündem konuşmasını özetle şöyle devam etti: “ Gazeteci kiminle ne konuşmak istediğini çok iyi bilmeli… Gazeteci çevre yapar, insan biriktirir. Olaya tam hakim olmayan gazeteci olayı en iyi şekilde aktaramaz.”

 Son olarak gazetecinin ulaşılabilir bir insan olması gerektiğinin altını çizdi.

[nggallery id=221]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org