Blog

7. UÖB FİNAL PROGRAMI İPTAL EDİLDİ

14 Mayıs 2014 by in Genel, Haber Merkezi

17 Mayıs’ta yapılacak olan 7. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Final Programı Soma’daki elim kazadan dolayı iptal edilmiştir.


Konuyla ilgili UDEF – Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz” Bakara-156

Soma’daki maden ocağında meydana gelen ve çok sayıda insanımızın vefatı ve yaralanmasıyla sonuçlanan elim kaza sebebiyle milletimizin başı sağ olsun.

Bu sene Uluslararası Öğrenci Buluşmasının yedincisini düzenledik. Etkinliklerimiz 10 Mayıs’tan itibaren 20 şehirde organize edildi. Misafir öğrencilerimiz bu etkinliklerde bir araya geldi, tanıştı, kaynaştı ve kendilerini Türkiye’ye anlattılar. 7. Uluslararası Öğrenci Buluşmasının final programı, 17 Mayıs 2014 Cumartesi günü Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirakleriyle İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonunda gerçekleştirilecekti. Manisa’nın Soma ilçesindeki elim kazadan dolayı final programımızı iptal etmiş bulunuyoruz.

En başta Türkiye’de eğitim gören ve ülkemizi ikinci vatanları olarak gören uluslararası öğrencilerimizin böyle elim bir kazanın yaşandığı dönemde konser, sahne gösterileri gibi etkinliklerin yapılmasının doğru olmayacağını ve programın iptal edilmesini istemeleri bizleri ayrıca memnun etmiştir.

Bu vesileyle, dünyanın değişik ülkelerinden gelerek Türkiye’de eğitim gören on binlerce gencimizin Soma’da kaybettiğimiz kardeşlerimiz için dualarını ve taziye dileklerini kamuoyu ile paylaşıyoruz. Soma’da kaybettiğimiz vatan evlatlarına Allah’tan rahmet niyaz ediyoruz. Halen yer altındaki kardeşlerimizin bir an önce kurtulmasını ümitle beklerken yaralılarımıza şifa ve sağlık dilliyoruz. Somalıların ve Türkiye’nin başı sağ olsun.

Allah, milletimiz ve insanlığı her türlü afetten, kazadan, faciadan korusun.

Uluslararası öğrencilerimizi Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ilerleyen tarihlerde buluşturmayı ümit ediyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org