Blog

Hasbihal Programına Final Maçı Damga Vurdu!

17 Şubat 2017 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

YSR_6913
Dünya’nın dört bir köşesinden Türkiye’ye okumaya gelmiş olan misafir öğrencilerimizle daha yakından ilgi ve alakadar olmak için, onların dertlerin daha yakından dinleyebilmek için her zaman olduğu gibi bir kez daha Burhanettin Güvercin Uluslararası Öğrenci Yurdunda düzenlemiş olduğumuz “Hasbihal Programı”nda öğrencilerimizle bir araya geldik.


Öğrencilerimize soğuk kış aylarının vazgeçilmezi olan Vefa Bozası ikram ettik. Boza ve leblebi eşliğinde gerçekleştirdiğimiz bu programımızda öğrencilerimizle kaynaşmak üzere 28 öğrencimizin katılımıyla Uluslararası Masa Tenisi turnuvası gerçekleştirmiş olduk. Çok çekişmeli ve renkli geçen turnuvada Afganistanlı öğrencimiz Dawood Achakzai ve Makedonyalı öğrencimiz Ahmet Dervishev final mücadelesi için kıyasıya mücadele ederek bir maç yaptılar. Maç sonunda Afganistanlı öğrencimiz birinci oldu. Makedonyalı öğrencimiz ise ikinci oldu. Bu öğrencilerimize hediyelerini takdim edip, bir daha ki programımızda buluşmak dileğiyle öğrencilerimizden ayrılmış olduk.

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org