Blog

Filipinler Ülke Tanıtım ve Yemek Günü Gerçekleştirildi

25 Kasım 2016 by in Genel, Güney Asya, Sosyal Çalışmalar

     24 Kasım 2016 tarihinde Filipinler’den Türkiye’ye okumaya gelen öğrencilerimiz Filipinleri tanıtmak üzere ülke tanıtım ve yemek günü programını gerçekleştirdiler.


Yoğun bir katılım eşliğinde gerçekleşen program Filipinler ülkesinin tanıtımı ve akabinde yerel yiyeceklerin ikramı ile nihayete erdi. Ülkenin sosyal , kültürel ve iktisadi durumu ile alaklı bilgiler veren Ridwan Nura LANDASAN adlı öğrencimiz paylaştığı kıymetli bilgilerle farklı ülkelerden kendisini dinleyen öğrencilerin zihin dünyasındaki Filipin algısına yeni bir boyut kazandırdı.
Yarım saat süren sunumun ardından yine aynı ülkeden gelen Muhammad Ashraf SARIP adlı öğrencimiz ise kendi ülkelerinin yemek kültürlerine ait olan Adobo yemeğini hazırlayarak etkinlik sonunda katılımcılara ikram etti.Programa yoğun ilgi gösteren öğrencilerimize ve çabalarından ötürü Filipin’li öğreniclerimize teşekkür ederiz.
 

 

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org