Blog

Eyüpsultanlı Gençler Derneğimizi Ziyaret Etti

4 Ağustos 2018 by in Faaliyetlerimiz, Kurumsal

Eyüpsultan Belediyesi Simurg Dil Evi öğrencileri Yaz Okulu Programı kapsamında derneğimizi ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Eyüpsultanlı gençler farklı coğrafyalardan ülkemize gelen misafir öğrenciler ile tanıştılar, İngilizce muhabbet ve sohbet ettiler.

Eyüpsultanlı çocuklar ve gençlere yaz tatillerinde hem İngilizcelerini geliştirebilecekleri hem de bir dizi etkinliklerle eğlenebilecekleri bir imkân sunan Simurg Dil Evi; 8 hafta sürecek olan Yaz Okulu Programı kapsamında haftanın bir gününde de çeşitli geziler planlamaktadır. Bu gezilerden birini dünyanın farklı coğrafyalarından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri veren Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği’nde gerçekleştirdi. Dillerimizin birbirinden farklı olmasına rağmen birbirimizle güzel ve derinden iletişim kurup gönülden gönüle bir köprü oluşturduk. Ziyaret öğrencilerin yurtdışından gelmiş misafirlerle İngilizce konuşmaları pratik yapmalarına, dili öğrenmedeki en önemli şeylerden biri olan yanlış yapmaktan korkmadan cümle kurup özgüvenlerinin artmasına imkân sağladı. Aynı zamanda ziyarete gelen öğrenciler Hindistan, Arnavutluk, Azerbaycan gibi ülkelerden gelen misafirlerin kendi ülkelerini tanıtmaları ile farklı coğrafyalar hakkında daha fazla bilgi edindiler. Kardeşliğin ve muhabbetin hâkim olduğu etkinlik sonunda bu projenin Simurg Dil Evi ve Bab-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği arasında devam ettirilmesi temennisiyle ziyaret nihayete erdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org