Blog

Eskişehir 1. Uluslararası Öğrenci Buluşması

21 Mayıs 2012 by in Genel, Teşkilatlanma

Eskişehir’de öğrenim gören 50 ülkeden Üniversite öğrencileri, Odunpazarı Belediyesi ve Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği’nin (YUDER) ortaklaşa düzenlediği etkinlikte stant açarak kültürlerini tanıtma fırsatı yakaladılar.

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Yabancı Öğrenciler Daire Başkanı Ömer Ayçiçek, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) Başkanı Musa Karadaş, öğrenci ve çok sayıda davetlinin katıldığı buluşma Odunpazarı Bölgesi’nin tarihi atmosferinde yapıldı.

Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği’nin (YUDER) Odunpazarı Belediyesi Hicri Sezen Parkı’nda düzenlediği etkinlikte yaptığı konuşmada, Odunpazarı’nın dünyanın 50 ülkesinden gelen gençlerin stantlarını açtığı bir yere dönüştüğünü ifade etti.
YUDER Başkanı Musa Karadaş da stant açan öğrencilere seslenerek, “Hepimizin misafir olduğu dünyada sizler de bizim misafirimiz oldunuz. Sizler misafirsiz belki ama biz ev sahibi değil, sevgi sahibiyiz” dedi.
Konuşmaların ardından Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Yabancı Öğrenciler Daire Başkanı Ömer Ayçiçek, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) Başkanı Musa Karadaş stantları tek tek gezerek buluşmaya katılan öğrencilerle sohbet edip fotoğraf çektirdiler.
[nggallery id=133]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org