Blog

ESENLER BİLGİ EVİ ÖĞRENCİLERİ BÂB-I ÂLEM'DE

5 Mayıs 2014 by in Genel, Kurumsal, Sosyal Çalışmalar

Derneğimizin diğer kurum ve kuruluşlar ile ortak çalışmaları devam ediyor.


Dünyanın farklı coğrafyalarından ülkemize eğitim için gelen misafir öğrencilerin, eğitim hayatları boyunca tek taraflı olarak sadece Türkiye’yi tanımalarını değil, aynı zamanda kendi kültürlerini, değerlerini, ülkelerini de tanıtarak, ülkemiz insanıyla karşılıklı etkileşim halinde olmalarını amaçlamaktayız.

Bu bağlamda, ülkemizdeki farklı kurum ve kuruluşlarla, misafir öğrencilerin ülkelerini tanıtmalarına imkân sağlayacak ortak projeler geçekleştiriyoruz. Dernek merkezimizde düzenlediğimiz “Ülke Tanıtım Günleri”ni aynı zamanda işbirliği halinde olduğumuz kuruluşlarda da düzenliyor yahut isteğe göre derneğimizde bu kuruluşlardan gelen misafirler için özel programlar gerçekleştiriyoruz.

3 Mart Cumartesi günü Esenler Bilgi Evinden öğrenciler derneğimizi ziyaret ettiler.  20 öğrencinin katıldığı ziyaretde Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği’nin çalışmaları hakkında kısa bir bilgi verildi. Ardından Tacikistan, Endonezya ve Filistin ülke sunumları yapıldı. Yapılan sunumlar öğrencilerin ilgisini çekti ve ülkeler hakkında sorular sorarak bilgi edindiler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org