Blog

Esenler Belediyesi'nde Filistin'i Anlattık

29 Kasım 2016 by in Bölgeler, Eğitim Çalışmaları, Genel, Kurumsal

     Bâb-ı Âlem’in (Bab-ı Şark Masası ) sorumlusu Zekeriya Ferhat geçtiğimiz hafta Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen “Dünyanın Renkleri” adlı programa konuk olarak katıldı.


Zekeriya Ferhat Türkiye’ye gelişini, programlarımıza katılışını, eğitim hayatına atılışını kurduğu ilişkileri anlatarak başladı. Daha sonra ülkesinin on yıllardır maruz kaldığı savaşı ve zülmü anlatarak katılımcıları bilinçlendirmeye çalıştı. Filistin meselesinin güncel durumunu gözler önüne sererek durumun vahametini bir Filistinli olarak anlattı. Son olarak da öğrenciyken gurbet hasretine dikkat çekerek; bazen öğrenciler gurbetteyken hedefini şaşırıp kültüründen, tarihinden, milletinden ve davasından vazgeçip yanlış yollara girdikleri söyledi ve Babı Alem gibi kuruluşların ehemmiyetini gösterdiğini dile getirdi.
 

 
 
 
 

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org