Blog

Esenler’de Malezya Esintileri

27 Şubat 2017 by in Eğitim Çalışmaları, Faaliyetlerimiz, Genel, Sosyal Çalışmalar

24 Şubat Cuma sabahı Esenler Oruç Reis Anadolu İmam Hatip Lisesine misafir olduk. Esenler Belediyesi ve Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak ortaklaşa yaptığımız ülke tanıtım ve yemek günü programlarına bu ay Malezya ile devam ettik.


Öğrencilerimizden Muhammed Zahid İstanbul Üniversitesi İlahiyat Bölümü öğrencisi. Malezyalı Zahid ülkesinin Osmanlı ile olan ilgisini, kültürünü, tarihini ve zenginliklerini tanıttıktan sonra imam hatipli öğrencilere başka bir ülkede öğrenci olmanın avantajlarını öğrencilere anlattı. Bol esprili geçen programın ardından Malezya’ya ait eski eşyaları öğrencilere tanıtıp Malezya tatlısı olan Çekodok Pisang öğrencilere ikram edildi. Okul Müdürü Ahmet Tağman ile misafir öğrenciler ve imam hatipli öğrenciler hakkında istişarelerde bulunup bir başka programda buluşmak üzere ayrıldık.

YSR_7071

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org