Blog

ENDONEZYALI ÖĞRENCİLER KENDİ KÜLTÜRÜNÜ TANITTI

21 Nisan 2014 by in Genel, Güney Asya, Kurumsal

Türkiye’de eğitim gören Endonezyalı öğrenciler, “Takımada’nın Hazineleri” adlı sanat gösterisiyle İstanbul’da sahne aldı.


Endonezya’nın İstanbul Başkonsolosluğu ile Türkiye’deki Endonezyalı Öğrenci Birliği işbirliğiyle Bahçelievler Kültür Merkezi’nde kültür şöleni düzenledi. Bâb-ı Âlem Ulsulararası Öğrenci Derneği olarak desteklediğimiz programa Dernek başkanımız Ali Arıkmert de katıldı.

Endonezya milli marşı “Endonezya Raya” (Büyük Endonezya) okunması ile başlayan programda, Endonezya İstanbul Başkonsolosu Abdullah Hariadi Kusumaningprang Endonezya’nın doğal kaynaklar ve kültürel zenginlikler hakkında bilgi verdi.

Kusumaningprang, Türkiye’de 1500 Endonezya vatandaşının yaşadığını aktararak, Marmara bölgesinde 460 Endonezyalı bulunduğunu, bunların 200’ünün farklı üniversitelerde eğitim gören öğrenciler olduğunu kaydetti.

Endonezyalı öğrencilerin yerel dans ve sanat gösterisiyle zenginleştirdiği programda İstanbul Vali Yardımcısı Yusuf Karacaev, Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Yıldız ve İstanbul Milli Eğitim Şube Müdürü Erol Demir’e birer plaket hediye edildi. Programa, Endonezyalı öğrencilerin yanı sıra çok sayıda Türk vatandaşı da ilgi gösterdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org