Blog

EN FAZLA MÜSLÜMAN NÜFUSA SAHİP ÜLKE: ENDONEZYA

26 Ocak 2015 by in Eğitim Çalışmaları, Genel, Güney Asya

Eğitim Birimimizin organize ettiği ve iki haftada bir Cumartesi günleri düzenlenen İslam Dünyası Konuşmalarında 24 Ocak Cumartesi günü Endonezya konuşuldu.


Endonezyalı öğrencilerimizin sunum yaptığı programda Endonezya‘ya İslam ne zaman ve nasıl geldi, ülkenin müslüman nüfus yoğunluğu, ülkedeki İslami cemaat ve partiler gibi konular masaya yatırıldı. İslam’ın Endonezya’ya 13. yy tüccarlar tarafından geldiğini belirten öğrencilerimiz, bunun iki şekilde olduğunu, birincisinin daha önce İslam ile tanışmış ülkelerden gelen tüccarların halkı İslam’a davet etmesi ve dinin öğretilmesi ile, ikincisinin de Endonezyalı tüccarların Mekke gibi şehirlere giderek İslam’la tanışması ve ülkelerine geri döndüklerinde halka öğrendiklerini anlatmaları şeklinde olduğunu ifade ettiler. Ayrıca ülkede İslam’ın yayılmasında ve gelişmesinde ulemaların öneminden de bahseden öğrencilerimiz çeşitli cemaatlerin bu konudaki çalışmalarına dikkat çektiler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org