Blog

Dünyanın en fazla Müslüman nüfusu olan ülke: Endonezya

3 Ocak 2013 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

 iç

Endonezya Güneydoğu Asya ve Okyanusya’da yerleşen 17 508 adadan ibaret bir devlettir. 250 milyon civarında nüfusuyla dünyanın en kalabalık dördüncü ülkesi olan Endonezya aynı zamanda en fazla Müslüman nüfusa sahip olan Müslüman ülkesidir.

  Öğrencilerimizin sabırsızlıkla takip ettikleri ‘Ülke tanıtım ve yemek günleri’ programının bu haftakı konuğu Endonezya’ydı. Türkiye de öğrenci olan Endonezyalı Muhammed Nurhalik  kardeşimiz ülkesinin kuruluşu, ekonomik ve coğrafi güzellikleri hakkında bizlere bilgiler aktardı. Ülke tanıtımının devamında öğrencilerimizin hazırladığı  Endonezya yemeği olan “Mie Bakso” ve “Bakso Degan” ikram edildi.

  Ülkesinin güzelliklerini tanıtmak isteyen öğrencilerimizin Bâb-ı Âlem derneği Sosyal Çalışmalar Birimine müracaat ede bilirler.

[nggallery id=196]

One Comment
 1. ELHAMDULİLLAH BİZ MÜSLÜMANIZ DİYORUZ MÜSLÜMANLIK BİR KARAKTERİMİZ MÜSLÜMANCA BİR DAVRANIŞIMIZ YOK.ACABA RESULULLAH S.A.V ŞU ANDA BURADA OLSAYDI MÜSLÜMANCA YAŞAYIŞIMIZ BÖYLE Mİ OLURDU.İLK ÖNCE İMAN İMAN MÜSLÜMAN KARDEŞLER

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org