Blog

Dünyanın Dört Bir Yanından Öğrencilerle Her Akşam İftar Heyecanı

2 Ağustos 2013 by in Faaliyetlerimiz, Genel, Sosyal Çalışmalar

iç

 Ramazan-ı Şerif ayında belki de en heyecanlı ve tatlı anlar akşam vakti yaklaştığında sofraların başında iftar etmek için beklendiğinde yaşanır. Duaların kabul olunduğu bu nadide zaman diliminde sevdikleriyle beraber olanların oruçtan aldıkları haz bir başkadır. Diğer yandan Ramazan’ın en renkli görüntüleri de bu zaman dilimlerinde yakalanır.

 İftarlara tatlı bir heyecanın eşlik ettiği bu güzel anlar Ramazan-ı Şerif’in gelişinden itibaren her akşam Bab-ı Âlem’in Burhanettin Güvercin Öğrenci Yurdunda bir başka şekilde yaşanıyor. Doğu Türkistan’dan Magrib’e, Bosna Hersek’ten Etiyopya’ya kadar dünyanın farklı coğrafyalarından ve farklı renklerden birçok misafir öğrenci her akşam bu iftar sofralarında kardeşliği paylaşıyor. Bu kardeşliği gönülden destekleyen ve bu heyecana ortak olmak isteyen, misafir öğrencileri yalnız bırakmayan Türk işadamları da zaman zaman bu sofralara iştirak ediyorlar. Ramazan ayının sonuna dek sürmesi planlanan bu iftar sofraları aynı zamanda kardeşlik zemininde paylaşmaya ve infak heyecanına vesile olması hasebiyle de bir numune teşkil etmektedir.

[nggallery id=255]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org