Blog

Dünya Sultanahmet’te Renklendi

20 Nisan 2012 by in Afrika, Balkanlar, Genel, Güney Asya, Kafkas, Kurumsal, Kuzey Asya, Ortadoğu, Sosyal Çalışmalar, Tanıtım Çalışmaları, Üniversite Çalışmaları

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından ve 33 sivil toplum kuruluşunun desteğiyle organize edilen “5. Uluslararası Öğrenci Buluşması” dünyanın renklerini Sultanahmet’te topladı. Bu organizasyonda dünya, Sultanahmet Meydanı’nda renklendi.

14 Nisan Cumartesi günü başlayıp üç gün süren program çerçevesinde Afganistan’dan Makedonya’ya, Moğolistan’dan Kenya’ya kadar dünyanın dört bir yanından gelip ülkemizde eğitim gören 77 ülkenin öğrencisi stand açtı. Misafir öğrenciler açtıkları standlarda ülkelerinden getirdikleri kültürel objelerle, ülke bayrakları, haritalar ve ülkelerinden resimler eşliğinde coğrafyalarını, kültürlerini, memleketlerini, insanlarını, renklerini anlattılar, tanıttılar. Organizasyon bünyesinde ülke standlarının yanı sıra ülkemizde misafir öğrenci çalışması yapan STK’lar, dil kursları, üniversite ve sponsor firmalar da stand açtı. Programın ilk günü öğleden sonra başlayıp akşama kadar süren sağanak yağmura rağmen standlardaki ziyaretçilerin yoğunluğu davam etti.

[nggallery id=122]

One Comment
 1. EMEGİ GECEN HERKESE COKCA TESEKKURLER….

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org