Blog

Doktorlar Bâb-ı Âlem’de Buluştu

15 Kasım 2013 by in Eğitim Çalışmaları, Genel

iç 
İstanbul’daki üniversitelerin tıp fakültelerinde ve sağlık bilimlerinde eğitim gören uluslararası öğrenciler bir araya geldi.
Bâb-ı Âlem’in hedeflerinden biri de ülkemizde eğitim gören misafir öğrencilerin kendi uzmanlık alanlarının en iyileri olarak yetişmeleri ve meslek hayatlarını başarılı şekilde icra edebilmeleri için öğrencilerimizi uzmanlık alanlarına göre mesleki kulüpler çatısı altında toplamaktır. Bu anlamda mühendisler, iletişimci ve gazeteciler, sosyal bilimciler, ilahiyatçılar ve tıp-sağlık bilimciler bir araya gelerek toplantılar tertip edilip programlar yapılmaktadır. Böylece mesleki koordinasyon sağlayıp mezuniyet sonrası ülkelerine döndüklerinde dünyanın dört bir yanında iletişim ağına sahip, kendi alanlarında uzman olacaklardır.
Bu çerçevede tıp fakültesi öğrencileri 14 Kasım Perşembe günü mesleki koordinasyon toplantısında buluştular. Dernek başkanımız Ali Arıkmert’in yönettiği toplantıya eski dernek başkanlarımızdan Veysel Başar ve Ars Arthro Bioteknoloji A.S. yetkilileri katılarak bir sunum gerçekleştirdiler. Toplantıda ayrıca tamamen Türkiye’de, Türk bilim insanları tarafından üretilmiş, patentli, bioaktif yara ve doku örtüsü ilacı olan Neoderm hakkında bir sunum da gerçekleştirildi. Öğrencilerin sorularına cevap verildi. Sunumdan oldukça memnun kalan öğrenciler,  insanlığın faydasına yürütülen bir çalışmaya destek olmanın her zaman için kendilerine onur verdiğini ifade ettiler.
[nggallery id=266]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org