Blog

ÇANAKKALE GÜZELYALI YAZ KAMPI SONA ERDİ

29 Temmuz 2015 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

20 – 25 Temmuz tarihleri arasında misafir öğrencilerle Çanakkale Güzelyalı’da Yaz Kampı düzenlendi.


Dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye eğitim için gelen misafir öğrencilerimizle 20 Temmuz Pazartesi dernek merkezimizden Gençlik ve Spor Bakanlığı Güzelyalı Sporcu Kamp ve Eğitim Merkezine’ne yola koyulduk.

Kampın ikinci gününde öğrencilerimizle Gelibolu Yarımadası gezisi düzenlendi. Çanakkale şehitliğini, Seddül Bahir, Conk Bayırı, 57. Piyade Alayı Şehitliği ve Seyit Onbaşının kahramanlık gösterdiği bataryayı ziyaret eden öğrenciler bu mübarek yerin tarihi hakkında bilgi aldılar. Asırlık tarihin yattığı Gelibolu Yarımadasını gezen misafir öğrenciler bu yerde gösterilen kahramanlıklardan çok etkilendiler.

Kampın ilerleyen günlerinde misafir öğrenciler masa tenisi, basketbol, tenis, deniz, futbol, satranç ve başka etkinliklerle kampı değerlendirdiler. Ve böylelikle ülkesine gitmeyip Türkiye’de kalan uluslararası öğrenciler uzun ve yorucu eğitim öğretim yılının ardından düzenlenen yaz kampı ile tatillerini gerçekleştirmiş oldular.

25 Temmuz Pazartesi sabah kahvaltısından sonra İstanbul’a doğru yola çıkıldı. Misafir öğrenciler düzenlenen bu etkinlikten memnun kaldıklarını dile getirdiler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org