Blog

BURHANETTİN GÜVERCİN ULUSLARARASI ÖĞRENCİ YURDU’NDA İFTAR BİR BAŞKADIR

22 Haziran 2016 by in Bölgeler, Genel, Sosyal Çalışmalar

Ailelerinden uzakta, Türkiye’de yükseköğrenim gören uluslararası öğrenciler Ramazan ayı boyunca her akşam Burhanettin Güvercin Uluslararası Öğrenci Yurdu’nda iftar sofrasında bir araya geliyor.


 İftarlara tatlı bir heyecanın eşlik ettiği bu güzel anlar Ramazan-ı Şerif’in gelişinden itibaren her akşam Bab-ı Âlem’in Burhanettin Güvercin Öğrenci Yurdunda bir başka şekilde yaşanıyor. Doğu Türkistan’dan Mağribe, Bosna Hersek’ten Etiyopya’ya kadar dünyanın farklı coğrafyalarından ve farklı renklerden birçok misafir öğrenci her akşam iftar sofralarında kardeşliği paylaşıyor.  Ramazan boyunca her akşam ezana kadar mescitte mukabeleler okunuyor, ezan sonrası su ve hurma ile oruçlar açılıp akşam namazı kılınıyor, ardından iftar sofrası başına geçiliyor.

 Bu kardeşliği gönülden destekleyen ve bu heyecana ortak olmak isteyen, misafir öğrencileri yalnız bırakmayan Türk iş adamları da zaman zaman bu sofralara iştirak ediyorlar. Ramazan ayının sonuna dek sürmesi planlanan bu iftar sofraları aynı zamanda kardeşlik zemininde paylaşmaya ve infak heyecanına vesile olması hasebiyle de bir numune teşkil etmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org