Blog

Burhanettin Güvercin Uluslararası Öğrenci Yurdu’nda Çiğköfte Ve Hasbihal Programı

16 Aralık 2016 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

YSR_5582

Ailelerinden uzakta, Türkiye’de yükseköğrenim gören uluslararası öğrencilerle Burhanettin Güvercin Uluslararası Öğrenci Yurdu’nda aylık mutat olarak bir araya geliyoruz.


Her ay mutat olarak düzenlediğimiz çiğköfte ve hasbihal programı Bab-ı Âlem’in Burhanettin Güvercin Öğrenci Yurdunda yapılmaktadır. Doğu Türkistan’dan Mağribe, Bosna Hersek’ten Etiyopya’ya kadar dünyanın farklı coğrafyalarından ve farklı renklerden pek çok misafir öğrenci kardeşimizle ayda bir kere akşam yemeğinde buluşuyor ardından yatsı namazını birlikte eda ediyoruz.
Programda öğrenci arkadaşlarımızla neşeli bir ortamda tanışma sünnetini icra ettik. Akabinde 10 kişinin katıldığı Bilgi Yarışması yapıldı. Yarışma sonucunda dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi.
Akabinde yurdun mescidinde öğrenci kardeşlerimizle birlikte çiğköfte yoğurup hasbihal ediyoruz. Yoğun sınav ve ders stresinden bir nebze uzaklaşmak ve kardeşlik köprülerimizi kuvvetlendirmek ve Türkiye insanı ile temas etmek için bu programı icra etmekteyiz.
Bu kardeşliği gönülden destekleyen ve bu heyecana ortak olmak isteyen, misafir öğrencileri yalnız bırakmayan Türkiyeli gönüldaşlarımız da bu hasbihallerimize iştirak etmektedir. Programımıza katılmak isteyen gönüllü ve öğrencilerimizi beklemekteyiz.

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org