Blog

Dünya'nın En Kalabalık 6. Ülkesi: Pakistan

22 Aralık 2012 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

iç

Güney Asya ülkelerinden biri: Pakistan. 200 milyona yaklaşan nüfusuyla İslam Coğrafyasının önemli bir ülkesi. Bu nüfusuyla dünyanın en kalabalık 6. Ülkesi durumunda. Pakistan, Afganistan ve İran’ın doğusunda, Çin’in Güneyinde, Hindistan’ın Batısında yer alıyor.

İşte her hafta neşeli bir havada yapılan Ülke Yemek Tanıtım günlerinde bu hafta haber kanallarında genelde çatışmaların yaşandığı kardeş kanının aktığı bir ülke olarak izlediğimiz Pakistan ve Pakistan usulü Biryani pilavı vardı. Ama bu kez Pakistan’ı, kendi vatandaşından, o ülkenin güzelliklerini dinledik ve lezzetini tatma imkânı bulduk.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen programda, Pakistan’dan ülkemize eğitim için gelen misafir öğrenci kardeşlerimiz özenle hazırladıkları sunumla kardeş ülke Pakistan’ı tanıttılar ve sunum sonunda katılımcılara Biryani Pilavı ikram ettiler.

Ülke Yemek Tanıtım Günleri kapsamında bizlere, ülkelerinin lezzetlerini tanıtmak isteyen öğrencilerimiz, Sosyal Çalışmalar Birimimiz ile irtibata geçebilirler.

[nggallery id=190]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org