Blog

Birikim Koleji'nde İdik

26 Aralık 2011 by in Faaliyetlerimiz, Genel, Kurumsal, Tanıtım Çalışmaları

23 Aralık 2011 Cuma günü Bağcılar Birikim Koleji’nde ülkemizde eğitim gören ve Bâb-ı Âlem çatısı altında buluşan öğrencilerimiz okulun düzenlediği ‘Farklı Kültürler Farklı Medeniyetler’ konulu panele katıldı. Kolejin Tarih Zümre Başkanı Hakan Aygün öncülüğünde gerçekleşen programda Etiyopyalı, Makedonyalı, İranlı ve Taylandlı dört misafir öğrencimiz konuşma yaptı.

Öğrencilerimizin kısaca kendilerini ve ülkelerini tanıtmasıyla başlayan panel, farklı bir ülkede öğrenci olmanın zorlukları, yabancı dil eğitiminin önemi ve farklı kültürlere gösterilmesi gereken saygı konularıyla devam etti. Dinleyiciler arasında salonu tamamen dolduran öğrencilerin yanı sıra okul müdürü ve öğretmenler de bulundu. Öğrencilerin sorularını akıcı Türkçeleriyle çok samimi bir şekilde cevaplayan misafir öğrenciler, eğitim konularında da tavsiyelerde bulunarak salondakilerden büyük alkış aldılar.

Program bitiminde kardeşleriyle fotoğraf çektiren misafir öğrencilerimize teşekkür eden okul yönetimi ve öğrenciler, Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği’ni de yapılan çalışmalardan ötürü takdir ettiklerini belirttiler.

[nggallery id=39]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org