Blog

Bir Başkadır Benim Memleketim

9 Ekim 2012 by in Genel, Teşkilatlanma

Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği dernek merkezinde 13 ülkeden 24 yarışmacının katılımı ile katılımcıların kendi ülke tanıtımlarını yaptıkları ”Bir Başkadır Benim Memleketim” başlığı altında ülke tanıtım yarışması düzenledi.

Birincinin 1 yıllık burs ile ödüllendirildiği yarışma renkli görüntülere de sahne oldu. Eğlenceli ve bilgilendirici yarışmada dernek başkanı 19Mayıs Üniversitesi Beden Eğitimi Bölüm Başkanı Doç.Dr. Menderes KABADAYI ve dernek kurucu üyelerinden KYK Samsun Bölge müdürü İsmail Hakkı KASAPOĞLU konuşmalarında derneğin sloganı olan”Biz Bir Milletiz” anlayışına vurgu yaparak çalışmanın global bir proje olduğuna dikkat çekti. Katılımcılar arasında yine dernek kurucu üyelerinden Eğitim FakultesindeDoç.Dr. Osman KÖSE hazır bulundu. Dernek Genel Sekreteri Kerami GÜN kısa, orta ve uzun vadede derneğin eğitim ve sosyal projelerini açıklarken Samsun’un Karadeniz’de misafir öğrenci merkezi olacağını ifade edip uzun ve yorucu, bir o kadar da hayırlı bir yolculuğun kendilerini beklediğini ifade etti.

İstanbul da kurulacak olan Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonunun da bir parçası olmayı planlayan dernek yöneticileri, tatil mantığı gütmeksizin haftanın her günü misafir öğrencilere hizmet vermeyi devam ettirmekte ve sürdürülebilir bir çalışmaya imza atmayı amaçlamaktadır.

[nggallery id=157]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org