Blog

BİLGE KRAL: ALİYA İZZETBEGOVİÇ

4 Ocak 2014 by in Eğitim Çalışmaları, Genel

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak öğrencilerimizi eğitim konusunda donanımlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak için Bâb-ı Âlem Akademi başlıyor. Demokrasi, Liberalizm, Oryantalizm, Siyonizm gibi derslerin yer aldığı Modern Siyasal İdeolojiler ve Adalet, İlim, Şuur-İhlas gibi konuların yer aldığı Kavramlar ve Düşünceler isimli paket programlarımızın yanında her ayın ilk Cuma akşamı gerçekleşecek Örnek ve Önder Şahsiyetler Konferanslarımızla Aliya İzzetbegoviç, Hasan El Benna, Necmeddin Erbakan, Şeyh Şamil, Şeyh Ahmed Yasin gibi mümtaz şahsiyetlerin hayatlarını, fikirlerini ve mücadelelerini öğreneceğiz.

Bunun ilk adımı olarak 03 Ocak Cuma günü saat 17.00’da “Aliya İzzetbegoviç | Hayatı ve Mücadelesi” konulu semineri dernek merkezimizde icra ettik. Seminere misafir öğrencilerin yanı sıra gönüllülerimiz de katıldı. Bilge Kral Aliya’nın hayatı ve mücadelesi misafir öğrencilerimiz tarafından dikkatle dinlendi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org