Blog

“Bilge Kral” Aliya İzzetbegoviç Sergisini Gezdik

4 Ekim 2012 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

Ata Yurdu Bosna-Hersek’in kurucu Cumhurbaşkanı merhum Aliya İzzetbegoviç’in mücadelesini anlatan fotoğraf ve özel eşyalarından oluşan sergi Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde sergileniyor.

Bâb-ı Âlem Sosyal Çalışmalar Birimi tarafından organize edilen bir etkinlikle, bizler de, Halkına destansı bir mücadelenin ardından bağımsız bir devlet bırakan Bige Kral’ın hayatından kesitlerin sunulduğu sergiyi ziyaret ettik.

Etkinlik ile dünyanın farklı ülkelerinden gelen misafir öğrenciler, ‘Bilge Kral’ın ve  Bosna-Hersek’in mücadelesini daha iyi anlama fırsatı buldular.

“Allah’a and olsun ki köle olmayacağız. Bizi yok etmekle tehdit ediyorlar. Ama bilsinlerki Müslümanlar yok olmayacaktır.”

Aliya Izzetbegoviç

_____________________________________________________

Bâb-ı Âlem visited the Aliya Izzetbegovic exhibiton which consists of Aliya’s photos and his military uniforms. The exhibiton is displayed at Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi.

Through visit organized by Bab-ı Alem Social Activities Department, our guest students had a chnace to get to know more about Aliya İzzetbegovic and his heroic fight for the Bosnian Muslims.

 

[nggallery id=152]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org