Blog

Bİ DÜNYA ÖĞRENCİ PİKNİKTE BİR ARADA

3 Ekim 2016 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Öğrenci Pikniği etkinliğinin on üçüncüsü İstanbul Uluslararası Öğrenci Derneği ile birlikte, 28 Mayıs 2016 Cumartesi günü İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı Yerleşkesinde gerçekleştirildi.


Farklı ülkelerden gelen İstanbul’da lise ve üniversite eğitimi gören misafir öğrencilerin katıldığı ve renklendirdiği piknik neşeli bir ortamda gerçekleştirildi.
28 Mayıs Cumartesi 08.30’da dernek merkezlerinden hareketle piknik alanına gelindi. Yapılan kahvaltı ikramının ardından öğrenciler düzenlenen futbol, voleybol ve satranç gibi etkinliklerle pikniğin tadını çıkardılar. Sabah düzenlenen etkinliklerin sonrasında öğle yemeğine geçildi, yemek sonrası bilek güreşi ve minder güreşi turnuvaları, halat çekme yarışması, badminton gibi müsabakalar gerçekleştirildi. Orta ve ağır sıklette gerçekleştirilen minder güreşi turnuvasına uluslararası öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
Pikniğe vermiş oldukları katkılardan dolayı İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesine teşekkür ederiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org