Blog

Bİ DÜNYA ÖĞRENCİ İFTARDA

20 Temmuz 2014 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak her sene “Yeryüzü Milleti Bir Sofrada” temalı misafir öğrenci iftarları düzenliyoruz. Bu sene 19 Temmuz 2014 Cumartesi günü Mihrimah Düğün Salonu’nda on birincisini gerçekleştirdik.


450 misafirin ağırlandığı iftar programında toplumun her kesiminden davetli bulunurken Afganistan’dan Makedonya’ya, Moğolistan’dan Kenya’ya dünyanın dört bir yanından yüzlerce öğrenci aynı masada iftarını açtı. Yeryüzünün onlarca farklı noktasının bir sofra etrafında “Biz Bir Milletiz” sloganıyla buluştuğu programa Yemenli öğrencimiz Muhammed Hamza’nın Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlandı. İftar vaktinin girmesiyle yine Muhammed Hamza kardeşimiz tarafından okunan ezanın akabinde misafirler iftarlarını açtılar. İftarın akabinde dünyada zulüm gören kardeşlerimiz için dua edildi. Daha sonra Bâb-ı Âlem Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arıkmert kısa bir selamlama konuşması yaparak misafir öğrenci olmanın önemine vurgu yaptı. Devamında derneğimizin 10 yıl boyunca yaptığı faaliyetleri anlatan tanıtım sinevizyonu gösterildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org