Blog

Beyazıt Kampüsü Kuzuluk'ta

19 Mart 2012 by in Genel, Üniversite Çalışmaları

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği, misafir öğrencileri ve Türkiyeli öğrencileri düzenlediği kampta bir araya getirdi ve kaynaşmalarını sağladı.

Sakarya’nın Akyazı ilçesine bağlı Kuzuluk beldesindeki kaplıcalarda öğrencileri ağırlayan Bâb-ı Âlem, onlara unutulmaz iki gün yaşattı. Kaplıcalarda iki gün boyunca eğlenip yeni arkadaşlarla tanışan öğrencilere teşkilatlanma ile ilgili bilgiler de verildi. Kaplıcalarda gerçekleştirilen toplantıda öğrencilerle bir araya gelen Bâb-ı Âlem Yönetim Kurulu Üyesi ve Teşkilatlanma Sorumlusu Fatih Yazıcı, teşkilatlanmanın önemini anlatan bilgiler verdi. Bâb-ı Âlem Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bolat’ın katıldığı toplantıda ise, dernek ve birlik olmanın önemine değinildi. Bâb-ı Âlem Uluslar Arası Öğrenci Derneği Beyazıt kampüsü öğrencilerinin görev dağılımı yaptığı toplantı, dilek ve temennilerle son buldu. Afganistan, Yemen, Mısır, Doğu Türkistan, Gambia, Fas, Tataristan, Kırgızistan, Kazakistan, Tayland, Sri Lanka gibi ülkelerden öğrencilerin katıldığı iki günlük kampta, Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin heyecanı da birlikte yaşandı. Akşam ziyaretlerinde birbirlerinin evlerine misafir olan öğrenciler, değişik ülkelerden arkadaşlar edinmenin mutluluğunu yaşadı. İki gün boyunca eğlendiklerini ve bir çok şey öğrendiklerini belirten öğrenciler, Bâb-ı Âlem Uluslar Arası Öğrenci Derneği’ne kamptan dolayı teşekkür etti.

[nggallery id=107]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org