Blog

"BENGAL"IN ÜLKESİ – BANGLADEŞ

28 Kasım 2014 by in Genel, Güney Asya, Sosyal Çalışmalar

 Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Sosyal Çalışmalar Biriminin organize ettiği Ülke Tanıtım ve Yemek Günleri devam ediyor.


 27 Kasım Perşembe günü dernek merkezimizde Bangladeş Ülke Tanıtım ve Yemek Günü etkinliği gerçekleştirildi. Program akşam namazına müteakiben Bangladeşli misafir öğrencimiz Monjur Elahe’nin sunumuyla başladı. Bangladeş hakkında katılımcılara detaylı bilgi veren Monjur ülkesinin dünya nüfus yoğunluğu açısında en kalabalık ülkelerden olduğunu ve dünya ülkeleri nüfus sıralamasında 8. sırada yer aldığını aktardı. Ayrıca başkent Dakka’nın en fazla nüfusa şehir olduğunu ve dünya sıralamasında 9. sırada olduğunu vurguladı.

 Sunum sonrasında soru-cevap bahsine geçildi ve hemen ardından öğrencilerimiz katılımcılara kendi hazırladıkları Bengal usulü “Biryanı Pilavı” ikram ettiler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org