Blog

BALKANLAR OKULU PROGRAMI KAYITLARI BAŞLIYOR

12 Ocak 2022 by in Balkanlar, Duyurular, Eğitim Çalışmaları, Genel, Kurumsal

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği, İstanbul Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Merkezi ve İnsani ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (İNSAMER) işbirliği ile düzenlenecek program 10 hafta sürecek. Basın lansmanı 2 Şubat’ta İÜ Doktora salonunda yapılacak programın ilk dersi 5 Şubat’ta başlayacak.
Dünyada ve ülkemizde Balkanlar denilince insanların aklında ya hiçbir şey canlanmamakta ya da olumsuz imajlar oluşmaktadır. Doğuyla Batıyı birbirine bağlayan bu önemli toprakların tanınması maalesef savaş ve iç çatışmalarla olmuştur.


Birçok milleti, dini, dili bir arada yaşatan Balkanlar coğrafyası taşıdığı değerlerle dünya ve insanlık için büyük bir önem arz etmektir. Balkanlar Okulu çalışmamızla Türk ve uluslararası öğrencilerin Balkanlar’ı öğrenip daha iyi tanımalarını sağlamak için bir adım olacaktır.
Balkanlar Okulu programı vasıtasıyla bölge ile ilgili olumsuz ön yargıların ortadan kaldırılması, programa katılan Türk ve uluslararası öğrencilere Balkanlar hakkında genel bir vizyon kazandırılması ve geçmişten günümüze kadar küresel unsurların bölge üzerindeki strateji ve faaliyetlerinin ortaya konulması amaçlanmaktadır. Balkanlar’ın günden güne yükselen bir değer olarak uluslararası sisteme dâhil olduğu gerçeği ve Türkiye’nin bu sistemde emperyalizm karşıtı bir tutum takındığı düşünüldüğünde, bu programın hem uluslararası öğrenciler hem de Türk öğrenciler nezdinde bölgeye ilgi duyan öğrencilere olumlu yönde bir katkı sağlaması beklenmektedir.”

Kayıt için: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdgK1gd5C0NTUR-KIxFttwy_-r13VfPptaeylYa-N_kxBlKjA/viewform

linki doldurmanız rica olunur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org