Blog

Bâb-ı Âlem’de Yeni Nesil Kodlama Derslerin Sona Erdi

31 Aralık 2018 by in Eğitim Çalışmaları, Faaliyetlerimiz, Genel

Aklınıza gelebilecek tüm elektronik uygulamaları yapabileceğiniz 4 haftalık “Arduino” derslerin sonuna gelindi. İstanbul Teknik Üniversitesi yüksek lisans öğrencisi Nepalli Mohammed Javed ANSARİ tarafından verilen dersler son ana kadar ilgiyle takip edildi. Yapılan son derste öğrencilere katılım sertifikası takdim edildi.


Bâb-ı Âlem olarak ‘’Aklınıza gelebilecek tüm elektronik uygulamaları yapabileceğiniz’’ Arduino Dersleri Nepalli öğrencimiz Mohammed Javed Ansari tarafından başlatılarak haftalık iki ders olacak şekilde dört hafta sürdü. Bu zaman diliminde derslere 11 ülkeden 12 öğrencimiz katıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümünde tezli yüksek lisans yapan Nepalli öğrencimiz ve aynı zamanda Arduino dersi hocamız dört hafta boyunca Arduinonun neden önemli olduğunu ve günlük hayatımızda nerelerde kullanıldığı hakkında bilgiler verdi. Dördüncü haftanın sonunda ise bize Arduino ile “Engelden Kaçan” robotunu katılan öğrencileriyle birlikte yaptı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org