Blog

Bâb-ı Âlem’de Yeni Nesil Kodlama Dersleri

12 Aralık 2018 by in Eğitim Çalışmaları, Faaliyetlerimiz, Genel

Aklınıza gelebilecek tüm elektronik uygulamaları yapabileceğiniz “Arduino” dersleri başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümünde tezli yüksek lisans yapan Nepalli öğrencimiz Mohammed Javed Ansari’nin verdiği dersler ilgiyle takip ediliyor.


Bâb-ı Âlem olarak ‘’Aklınıza gelebilecek tüm elektronik uygulamaları yapabileceğiniz’’ Arduino Dersleri Nepalli öğrencimiz Mohammed Javed Ansari tarafından başlatıldı. İlk dersimize 6 ülkeden 6 öğrencimiz katıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümünde tezli yüksek lisans yapan Nepalli öğrencimiz ve aynı zamanda Arduino dersi hocamız bize Arduinonun neden önemli olduğunu ve günlük hayatımızda nerelerde kullanıldığı hakkında bilgiler verdi. Ders boyunca ileriye dönük dersler kapsamında neler yapılacağı hakkında bilgi verdi. Dersin sonunda ise bize Arduino ile alarm uygulamasını göstererek ilk dersini bitirmiş oldu.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org