Blog

Bab-ı Âlem’de Yeni Dönem Başladı

18 Eylül 2013 by in Faaliyetlerimiz, Genel

iç1
Üniversitelerin 2013-2014 eğitim öğretim yılına dair hazırlıkları sürerken Bab-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği’nde yeni dönem başladı.
Bu sene 10. yaşına giren Bab-ı Âlem’de tatlı bir heyecan yaşanıyor. Bölge masalarının yeniden yapılandırıldığı ve yeni döneme dair planların yapıldığı dernekte tüm çalışmalar, sayıları her geçen gün artan misafir öğrencilere daha güzel bir ev sahipliği yapabilmeye yönelik. Bu hedefe dönük olarak yeni dönem Türkçe dil kursları başlamış durumda. Bunun yanı sıra derneğin Eğitim Birimi tarafından YÖS seminerleri de planlanmakta.
Diğer yandan derneğin 10. senesine dönük yapılan yenilikler arasında bir Rehberlik Birimi’nin kurulmuş olması geliyor. Bu birim tarafından misafir öğrencilere hem akademik ve eğitim hayatlarına dair destek hem de onların karşılaştığı çeşitli sıkıntılarla alakalı rehberlik hizmeti verilecek…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org