Blog

Bâb-ı Âlem Kefken’de Yeni Eğitim Öğretim Yılına Merhaba Dedi

13 Eylül 2012 by in Bölgeler, Eğitim Çalışmaları, Faaliyetlerimiz, Genel, Sosyal Çalışmalar, Üniversite Çalışmaları

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak 2012-2013 Eğitim Öğretim yılının başlaması nedeniyle memleketlerinden dönen ve eğitim-öğretim yılına yeni başlayan misafir öğrencilerle birlikte Kocaeli ilimizde bulunan, Beyoğlu Belediyesi Kefken Yaz Kampı alanında dört gün süren eğitim kampı yaptık.

Türkmenistan’dan Endonezya’ya, Bosna-Hersek’ten Güney Afrika’ya 28 Ülkeden 150 misafir öğrencinin katıldığı eğitim kampında kardeşliğin önemine değinen seminerlerimizin yanı sıra sportif aktivitelerimiz olmuştur. Kamp süresince Badminton, Voleybol, Basketbol, Futbol ve Yüzme etkinlikleri de düzenlendi.

Misafir öğrencilerimizin birbirleriyle kaynaşmasına vesile olan etkinliklerimiz çok hareketli ve samimi geçmiştir. Akşamları ise misafir öğrencilerimiz kendi ülkelerinin kısa bir tanıtımını yapma imkânı buldu. Daha sonra ise misafir öğrencilerimiz sahilde çaylarını yudumlayarak gece yarısına kadar birbirleriyle sohbet ettiler. 10 Eylül Pazartesi günü başlayan kamp programımız, 13 Eylül Perşembe günü sona erdi.

[nggallery id=150]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org