Blog

Bâb-ı Âlem İle Diğer Kurumlar Arası Ortak Çalışmalar Devam Ediyor

10 Kasım 2012 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

Ülkemizdeki misafir öğrencilere yönelik çalışmalar yapan derneğimiz ile diğer kurum ve kuruluşlar ile gerçekleştirdiği ortak projeler, her geçen gün yeni bir kurumun dâhil olmasıyla devam ediyor. Misafir öğrencilerin, eğitim hayatları boyunca tek taraflı olarak sadece Türkiye’yi tanımalarını değil, aynı zamanda kendi kültürlerini, değerlerini, ülkelerini de tanıtarak, ülkemiz insanıyla karşılıklı etkileşim halinde olmalarını amaçlamaktayız.

Bu bağlamda, ülkemizdeki farklı kurum ve kuruluşlarla, misafir öğrencilerin ülkelerini tanıtmalarına imkân sağlayacak ortak projeler geçekleştiriyoruz. Dernek merkezimizde düzenlediğimiz “Ülke Tanıtım Günleri” ni aynı zamanda işbirliği halinde olduğumuz kuruluşlarda da düzenliyoruz.

Bayrampaşa Gençlik Merkezi (BAYGEM) ise bu kurumlardan bir tanesi. BAYGEM merkezinde, her hafta bir ülkenin tanıtımı yapılmakta. Bu kapsamda, bu dönemin ilk tanıtımını gerçekleştirdiğimiz programda, Azerbaycanlı öğrencimiz Elsan Rahimli ülkesini tanıttı.

One Comment
 1. bence de harika bir tanıtım işi. Sevindim dogrusu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org