Blog

Bâb-ı Âlem Gönüllü Ülke Temsilcileri Toplantısı Safa Vakfı’nda Gerçekleştirildi

2 Kasım 2013 by in Bölgeler, Genel

iç
Yeni eğitim öğretim senesinin başlamasından sonra Bab-ı Âlem gönüllü ülke temsilcileri toplantısının ilki Safa Vakfı’nda yapıldı. Toplantıya Ortadoğu, Afrika, Asya, Balkanlar ve Kafkasya’dan çok sayıda ülke temsilcisi katıldı. Bab-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ali Arıkmert’in yaptığı “hoşgeldiniz konuşması”nda “beraberce hayatı, acı ve tatlı yönleriyle paylaşmak” vurgusu yapıldı. Kuruluşunun 10. senesinde de Bab-ı Âlem’in misyonunun “bir millet, bir ümmet” ideali olduğu belirtildi.
Toplantıda farklı bölgelerden ülke temsilcileri yaptıkları sunumlarla ülkelerini tanıtırken talep ve beklentilerini de dile getirdiler. Sırasıyla Suriye, Filistin, Somali, Moğolistan, Mısır, Arnavutluk ve Gürcistan ülke temsilcilerinin yaptıkları sunumlar ilgiyle dinlendi. Sunumlarda bu farklı ülkelerdeki Müslümanların durumu ve sorunları da dile getirildi. Diğer yandan yeni dönemde Bab-ı Alem’in gerçekleştirmeyi düşündüğü faaliyetler hakkında da ülke temsilcileri bilgilendirildi.
Geleneksel olarak her ay tertiplenen Bab-ı Âlem Gönüllü Ülke Temsilcileri Toplantısı hem farklı ülkelerden misafir öğrencilerin biraraya gelerek kaynaştığı hem de bu ülkelerdeki Müslümanların durumunun beraberce konuşulup değerlendirildiği bir ortam oluşturması bakımından Bab-ı Âlem faaliyetleri içinde özel bir yere sahip…
[nggallery id=263]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org