Blog

ÜLKE BAŞKANLARI BİR ARAYA GELDİ

2 Aralık 2013 by in Bölgeler, Genel

Her ay geleneksel olarak düzenlenen Bab-ı Âlem Gönüllü Ülke Temsilcileri Toplantılarının ikincisi 30 Kasım 2013 tarihinde gerçekleştirildi. Geçen ay Safa Vakfı’nda yapılan toplantı bu ay Azaklıoğlu Vakfı’nın Aksaray’daki binasında idi.

Toplantıya Ortadoğu, Afrika, Asya, Balkanlar ve Kafkasya’dan çok sayıda ülke temsilcisi katıldı. Bab-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ali Arıkmert’in yönettiği toplantıda Tanzanya’dan Muhammed Abdullah, Mısır’dan Ammar, Kosova’dan Nderim, Azerbaycan’dan İskender, Bangladeş’ten Seyyidü’l-arifin ve Kırgızistan’dan Alişer kardeşlerimiz ülkelerindeki son durum hakkında birer sunum yaptılar.

Bâb-ı Âlem Gönüllü Ülke Temsilcileri Toplantılarının, Bab-ı Âlem misafir öğrenci faaliyetleri içerisinde ayrı bir ehemmiyeti var. Bir nevi eğitim çalışması olarak da değerlendirilebilecek olan bu toplantılar kardeşlik bilincinin gelişmesi ve dünyanın farklı coğrafyalarındaki Müslüman kardeşlerinin ahvalinden haberdar olma bakımından mühim bir rol oynamaktadır.

[nggallery id=273]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org