Blog

Bâb-ı Âlem Ev Ziyaretlerine Başladı

11 Kasım 2016 by in Genel, Güney Asya


 
10 Kasım 2016 tarihinde Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneğinin Yönetim Kurulu Üyelerinden olan Fazlı Püskül abimizin evine Güney Asya Bölgesinden (Filipinler, Myanmar) öğrencilerimizle ziyaret gerçekleştirdik.


 
Fazlı Püskül abimiz uluslararası öğrencilerin Türkiye’de yabancı olmadığını onların bizim için çok kıymetli misafirlerimiz olduğunu ve kendilerini yabancı ve yalnız olduklarını hissetmemeleri gerektiğini dile getirerek tanışmaya başladık.
Fazlı Püskül abimizin bize ikram etmiş olduğu yöresel Türk yemeklerini yedikten sonra her öğrenci kendi ülkesi hakkında bilgi vererek hep birlikte nelerin yapılabileceği konusunda istişarelerde bulunudu.
Türk kahvelerimizi yudumladıktan sonra Fazlı abimizden izin isteyip evinden ayrılmış olduk.
Öğrencilerimize bu güzel akşamı yaşatan Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneğinin Yönetim Kurulu Üyelerinden olan Fazlı Püskül abimize teşekkür ediyor ,çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org