Blog

Bâb-ı Âlem Eminönü’ne Hayır Üssü Kuruyor

30 Haziran 2012 by in Genel, Kurumsal
Türkiye’de eğitim gören uluslararası öğrencilere yönelik birçok çalışma yapan Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği 91 ülkeden 300 öğrenciye Eğitim Yardımı verebilmek için Eminönü Meydanı’nda Hayır Kermesi düzenliyor.
Sekiz yıldır Misafir Öğrencilere yönelik bir çok önemli organizasyonlara ve çalışmalara imza atan Bâb-ı Âlem “91 ülkeden 300 öğrenciye Eğitim Yardımı verebilmek için Eminönü’ne Hayır Üssü kuruyoruz” sloganı ile kermes çalışması başlatıyor. Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği’nin misafir öğrenciler yararına düzenlediği kermes 1 Temmuz’da başlayıp 8 Temmuz’a kadar Eminönü Meydanı’nda devam edecek.

Kermes Eminönü Meydanı’na kurulan prefabrik çarşıda gerçekleştirilecek. Hazırlıkların bugün itibari ile tamamlandığı meydanda kermes açılışı yarın yapılacak. Bir çok eşyanın satışa sunulacağı kermeste gıda reyonunun yanı sıra ev tekstili reyonu, giyim reyonu, hediyelik eşya reyonu ve zücaciye reyonu olacak. Ayrıca Sefire-i Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği’nin “Yöresel Gıda Sergisi” de kermese gelen ziyaretçilere Dünya Mutfağı hakkında ipuçları verecek.

8 gün boyunca on binlerce kişinin ziyaret etmesi beklenen kermeste satışa sunulacak yiyecek, giyecek ve eşyalar ise şöyle;

Gıda
Börek ve tatlı çeşitleri, döner, gözleme, kurabiye, ayra, meyve suyu, çay, su

Ev Tekstili
Nevresim takımları, çeyiz malzemeleri
Giyim
Gömlek, t-shirt, gecelik, eşofman, çorap, terlik-ayakkabı
Hediyelik Eşya
Tablolar, ev eşyaları, oyuncak
Züccaciye
Cam, porselen malzemeleri
[nggallery id=140]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org