Blog

Bâb-ı Âlem Divan Seminerleri Devam Ediyor

24 Nisan 2012 by in Eğitim Çalışmaları, Genel

Bu haftaki seminerimizi Uygulama Psikoloji Bilimi ve NLP Uzmanı Üst Düzey Yönetim Danışmanı Florya ve Arnavutköy Polis Okulu Öğretim Üyesi  Mustafa Baran Gül hocamızın “Motivasyon” adlı sunumuyla gerçekleştirdik.

Baran, motivasyon başlığı altında sitres yönetiminde etkili olan araçlar üzerinde durdu. Beynin işlevlerini hatırlatarak kontrol edilebilir tarafına dikkat çekti. Beyindeki nöronların gerçek ile hayali ayırt edemediğini belirterek daima güzeli iyiyi hayal etmemiz gerektiğinin altını çizdi. İlginç örneklerle de söylediklerini ispatlayan Baran, beynin “Genelleme-Silme-Çarpıtma” üçleminde işlevinin olduğunu  bu üç işlevi pozitif duygular içerisinde kontrol altına aldığımızda beynimizde oluşturacağımız farkındalıkla gün içerisindeki enerjimizi gerçekleştiren pozitif duygularımızı açığa çıkarabileceğimizi motivasyonu engelleyen araçlardan sıyrılıp başarıya ve mutluluğa ulaşabileceğimizi dikkatle belirtti.

Programın sonunda motivasyonu sağlamak için beynimizi, duygularımızı ve vücudumuzu kontrol altına almamız gerektiğini hatırlatan Baran “Bir şeyleri değiştiremiyorsanız bakış açınızı değiştirin” düsturuyla sonlandırdı.

[nggallery id=125]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org