Blog

Bâb-ı Âlem Artık Yeni Merkezinde

20 Ekim 2012 by in Genel, Kurumsal

8 yıldır misafir öğrenci çalışması yapan Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği çalışmalarını yeni merkezine taşıdı. Fatih Karagümrük Mahallesi’nde bulunan yeni merkezin açılışı bugün saat 14.00’da gerçekleştirildi.

Açılışa birçok uluslararası öğrencinin ve misafirin yanı sıra TC Çad Büyükelçimiz Prof. Dr. Ahmet Kavas, Mahmut Toptaş  ve Hamdi Arslan hocaefendiler, Fatih Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Suver, İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Uğurlu, SADER eski başkanlarından Mehmet Çelik, İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ebubekir Armağan, Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Baydemir, Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Adem Ocak,  Mirasımız Derneği Başkanı Muhammed Demirci gibi isimler de katıldı.

Açılışta selamlama konuşması yapan Bâb-ı Âlem Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bolat, katılımcılara davetlerini geri çevirmedikleri için teşekkür ederek: “Bu çalışmaları başlatan Rahmetli Burhanettin Güvercin’i burada, sizlere hatırlatmak istiyorum. Ne kadar güzel ve bereketli bir çalışma başlattığını şimdi daha iyi anlıyoruz.” dedi.

Mehmet Ali Bolat’ın açılış konuşmasının ardından Mahmut Toptaş Hocaefendi’nin yaptığı duadan sonra kurdela kesilerek açılış gerçekleştirildi.

[nggallery id=160]

One Comment
 1. SALAM ALEYKUM KARDESLER ……BU YENI MEREKEZDE UNUTMAYACAGIZ GUZELIKLER YASATSIN
  SALMAN (emekli Kafkas Bolge Sorumlusu)))

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org