Blog

Aynı Medeniyet Farklı Coğrafyalar Paneli

25 Aralık 2012 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

iç

Bağcılar Birikim Kolejinde Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Kulübü’nün düzenlediği “Aynı Medeniyet, Farklı Coğraflar” paneline katıldık. Panele konuşmacı olarak katılan Kamerunlu, Bangladeşli ve Malezyalı öğrencilerimiz ülkeleri hakkında bilgiler verirken Türkiye’ye nasıl geldiklerini ve Türkiye hakkındaki düşüncelerini dillendirdiler.

Panele katılan Birikim Koleji öğrencileri ise Kamerun’u, Bangladeş’i ve Malezya’yı kendi vatandaşlarından dinleme fırsatı buldular. Anlatılan ülkelerde fiziki koşullar, nüfus bilgileri, yeryüzü ölçümü gibi sayısal değerler farklı olsa da hepsinde İslam Medeniyetinin izlerini görmek mümkündü.

[nggallery id=192]

One Comment
 1. Her yıl düzenlemiş olduğumuz panele bu yıl da katıldığınız için şahsım ve okulum adına sizlere teşekkürü bir borç bilirim. Allah razı olsun. Yeni organizasyonlarda buluşma duasıyla…
  Hakan AYGÜN
  Birikim Eğitim Kurumları
  Tarih Bölüm Başkanı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org