Blog

AYHAN KÜÇÜK İLE TÜRKİYE GÜNDEMİNE DAİR SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRDİK

22 Aralık 2014 by in Eğitim Çalışmaları, Genel

20 Aralık Cumartesi Günü dernek görevlilerimizin ve misafir öğrencilerin katılımı ile Ayhan Küçük abimizi konuk ettiğimiz Türkiye gündemine dair bir söyleşi gerçekleştirdik.


Saat 16:30’da başlayan programda gündemin yanı sıra İslam Dünyasında yaşanan ayrılıklar ve bunların Türkiye’ye yansıması da konuşuldu. Yaşanan olayların tek perspektiften değil bir çok yönden ele alınması gerektiğini belirten Ayhan Küçük, farklı bakış açıları ile olayları tahlil etmenin İslam Dünyasındaki sorunlara çözüm bulma noktasında bizlere yardımcı olacağını ifade etti.

Özellikler misafir öğrencilerin ülkelerine döndüklerinde burada edindikleri tecrübeyi ülkelerinde pratiğe dökmelerinin öneminden bahseden Küçük Bâb-ı Âlem’in yaptığı çalışmaları takdir ettiğini belirterek  bu çalışmanın batılı güçlerin işine gelmeyen çalışmalar olduğunu da söyledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org