Blog

Anne Eli Değmiş Gibi!

18 Mart 2012 by in Genel, Kafkas, Ortaöğretim Çalışmaları

Bâb-ı Âlem UÖD ortaöğretim çalışmaları devam ediyor. Misafir öğrencilere bu yıl eğitim vermeye başlayan Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam hatip Lisesi öğrencilerine yönelik, yaşadıkları problemlere çözüm amaçlı faaliyetler düzenliyoruz. Bunlardan bir tanesi de yeni başlattığımız “Ortaöğretim Ülke Yemek Günleri.”

Ortaöğretim Ülke Yemek Günleri Nedir?

Türkiye’nin yemek kültürüne alışmakta zorluk çeken misafir öğrenciler burada hem memleket özlemi çekiyorlar hem de annelerinin yaptığı yemekleri özlüyorlar. Bu özlemi biraz olsun azaltmak adına imam hatipli öğrencilere ülke yemekleri hazırlatıyoruz. Her hafta ayrı bir bölge ya da ülkeye yönelik düzenleyeceğimiz faaliyetlerde öğrencilerin istekleri doğrultusunda yemekler hazırlatıyor ve onlara ikram ediyoruz.

Bu Hafta Kafkasya Misafirimizdi

Ortaöğretim Ülke Yemek Günlerinde bu hafta 16 Mart Cuma günü Kafkasya bölgesinden gelen öğrencileri derneğimizde ağırladık. Sıcak ve samimi bir ortamda geçen programda öğrencilere Hınkal ikram ettik. Ülkelerine ait bir yemeği Türkiye’de yemenin mutluluğunu yaşayan öğrenciler derneğimize teşekkür ederek yurtlarına döndüler.

[nggallery id=103]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org