Blog

Aile İftarlarımız Başladı

24 Temmuz 2012 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

Ramazan gelince bereketiyle, iftar sonrası muhabbetlere kattığı samimiyetiyle, sofralarımızdaki neşesiyle ve daha birçok güzelliğiyle geliyor.İnsan sevdikleriyle bir arada olmak, neşesini, mutluluğunu onlarla beraber yaşamak istiyor… Ama en sevdikleriniz, aileniz binlerce kilometre uzaktaysa bu pek mümkün olmuyor.

Bâb-ı Âlem olarak yurtdışından Türkiye’ye okumak için gelip ramazanı burada geçiren misafir öğrencilerimizle beraber gönüllü ailelerimizin evine misafir olarak onların aile sıcaklığında iftar açmalarına, ramazanın neşesini ve mutluluğunu yaşamalarına vesile oluyoruz.

Farklı ülkelerden birçok kişinin aynı sofrada iftar açtığını görmek, onlarla beraber bir şeyleri paylaşmak ise ev sahiplerini mutlu ediyor.

Her gün İstanbul’un farklı bir yerinde farklı bir aileye misafir oluyor, öğrencilerimizle ailelerimizi tanıştırıyoruz. Böylece misafir öğrencilerimiz Türkiye halkının misafirperverliğine de tanık oluyor, ülkemizdeki Ramazan coşkusunu onlar da bizimle beraber yaşıyor.

Biz, Ramazan ayı boyunca İstanbul’un farklı bir yerinde, farklı bir ailede, farklı birçok ülkeyi aynı sofrada buluşturarak “BİR Milletiz” demeye devam edeceğiz…

[nggallery id=144]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org