Blog

Aile İftarlarımız Başladı

20 Mayıs 2018 by in ETKİNLİK, Sosyal Çalışmalar

Ramazan-ı Şerif’i ülkemizin misafiri olarak ailelerinden binlerce kilometre uzakta idrak eden uluslararası öğrencilerimizin aile ortamında iftar açabilmeleri için organize ettiğimiz Aile İftarları başladı. Bu kapsamda 19 Mayıs günü bizi ve öğrencilerimizi misafir eden Erbesler ve Şama ailelerine teşekkür ederiz.


Kafkasya’dan Balkanlar’a kadar ülkemize eğitim amacı ile gelen uluslararası öğrenciler Ramazan ayını ailelerinden uzakta geçirmek zorunda kalıyorlar. Ülkemizde misafir olan öğrencilerin Ramazan Bereketini en iyi şekilde hissetmeleri ve yaşamaları için yaptığımız çalışmalardan bir tanesi de Aile İftarları çalışması. Bu vesile ile öğrenciler ve aileleri bir araya getiriyoruz. Hem uluslararası öğrenciler aile ortamında iftar açmış oluyor hem de aileler dünyanın farklı ülkelerinden öğrencileri evlerinde misafir etmenin mutluluğunu yaşıyor.

2018 Ramazan ayı için Aile İftarları çalışmamıza Erbesler ve Şama ailelerinin daveti ile başlamış olduk. Misafirperverliklerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org