Blog

Afrika Okulu – II Programında İlk Haftayı Geride Bıraktık

11 Mart 2019 by in Afrika, Eğitim Çalışmaları, Faaliyetlerimiz

Bâb-ı Âlem, AFAM ve FSMVÜ işbirliği ile organize ettiğimiz Afrika Okulu – II programında 9 Mart Cumartesi günü yapılan derslerle birlikte ilk hafta geride kaldı. İlk hafta Prof. Dr. Ahmet Kavas hocamız ile Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Erdem Taş hocamız derslerini anlattı.


Afrika’nın yalnızca açlık ve sefaletin olduğu şeklindeki çeşitli olumsuz ön yargıların ortadan kaldırılması, programa katılan ulusal ve uluslararası öğrencilere Afrika hakkında genel bir vizyon kazandırılması ve geçmişten günümüze kadar küresel unsurların kıta üzerindeki strateji ve faaliyetlerinin ortaya konulması amaçlanan program altı hafta ders ve bir hafta da uygulamalı Afrika ve sınav şeklinde planlandı.

Afrika Okulu – II programının ikinci hafta dersleri de 16 Mart Cumartesi günü işlenecek. İkinci haftada Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Tandoğan “Osmanlı Devleti’nin Merkezi Afrika ile İlişkileri” konusunda, Doç. Dr. Ayşe Sıla Çehreli ise “Afrika’nın Soykırım Tarihi ve Hak İhlalleri” konusunda sunum yapacaklar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org