Blog

Afrika Bölge Toplantısı

29 Şubat 2012 by in Afrika, Genel

Afrika Bölge Toplantısı, 25 Şubat 2012 Cumartesi günü, Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği’nde Afrikalı ülke temsilcileri, bölge danışmanları, mezunlar ve Afrika uzmanı misafirlerin katılımıyla gerçekleşti.

Toplantı, Afrika üzerine birçok çalışması bulunan Prof. Dr. Ahmet Kavas’ın öğrencilere hitaben yaptığı konuşmayla başladı. Konuşmasında Bâb-ı Âlem’in öğrenciler için önemini vurgulayan Kavas, öğrencilere “burada yaşadıklarınızın önemini okullarınız bitip ülkenize döndüğünüzde daha iyi anlayacaksınız” dedi. Prof. Dr. Ahmet Kavas’tan sonra kürsüye mezunumuz ve aynı zamanda eski Afrika Bölge Başkanımız olan Kenyalı Dr. Anwar Yusuf çıktı. O’nun ardından da bir diğer mezunumuz Tunuslu Dr. Mustafa Stiti kürsüye çıktı. Onlar da Bâb-ı Âlem sayesinde dünyanın her yerinde arkadaşlarının bulunduğunu ve bunun kendilerine ömür boyu sağlayacağı faydalardan bahsettiler. Toplantı, İHH Afrika Sorumlusu Serhat Orakçı’nın Afrika’da yapılan çalışmaları özetlemesiyle devam etti. Son olarak Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Ali Bolat söz aldı; 8 yıldır misafir öğrenci çalışmasının içinde olduklarını, ömrünün yettiği yere kadar bu çalışmalara destek olacağını ve Türkiye’ye gelen her öğrencinin misafirimiz olduğunu söyledi. Program yapılan duyuruların ardından sona erdi.

[nggallery id=86]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org