Blog

Afgan Türkmen Öğrenci Birliği Toplantısı

11 Nisan 2012 by in Genel, Güney Asya

İstanbul’da okuyan Afganistanlı Türkmen öğrenciler,  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği bünyesinde 25 Mart 2012 tarihinde Pazar günü bir araya geldiler.

Afganistanlı M.Musa Qarqeen’in koordinatörlüğünde yapılan yoğun katılımlı programa Konya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Yüksek Lisans öğrencisi ve aynı zamanda Türkiye’deki Afganistanlı Türkmen Öğrenciler Birliği başkanı Hayıt Murad Kavci da katılım sağladı. İlk etapta salonda icra edilen programda Birlik Başkanı Kavci yaptığı konuşmada Türkiye’de okuyan tüm Türkmen öğrencilerin bir araya gelmelerini ve birbirleriyle daha yoğun irtibatta olmalarını ifade etti. Ayrıca bu Türkmen Öğrenci Birliği Toplantılarının sadece İstanbulla kısıtlı olmaması gerektiğini  ve tüm Türkiye’deki Afgan Türkmen öğrencilerinin bir araya gelmeleri gerekliliğini söyledi.

Daha sonra programa  toplantı salonuna edilerek, ülkelerindeki Türkmenlerin durumları dile getirildi, öğrencilerin sorunları ve temennileri not edildi. Bu toplantıda öğrenciler bu ve buna benzer ortak çalışmaların devamlılığını talep ettiler.

Yapılan yoğun toplantılardan sonra yine öğrenciler tarafından pişirilen Türkmen pilavı ve içecek ikramı yapıldı. İkram boyunca öğrenciler birbirleriyle sohbet ederek irtibatlarını güçlendirmek adına iletişim bilgilerini de paylaştılar.

[nggallery id=117]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org