Blog

ABDULKADİR MOLLA VE CEMAATİ İSLAMİ KONFERANSINA KATILDIK

27 Mart 2014 by in Genel, Haber Merkezi, Kurumsal

 26 mart Çarşamba günü Güney Asya Gençlik Organizasyonu ve Bağımsız Fikriyatlı Müslüman Gençliğin düzenlediği “Abdulkadir Molla ve Cemaati İslami” konferansına Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak katıldık.

 Program Nimetullah Masudi kardeşimizin Kuran-i Kerim tilaveti ile başladı. Ardından 12 Aralık 2013’de şehit edilen Abdulkadir Molla için yazılan şiir seslendirildi.  Devamında derneğimizin yönetim kurulu başkanı Ali Arıkmert açılış ve selamlama konuşması gerçekleştirdi. Kendi konuşmasında Arıkmert dernek faaliyetleri hakkında katılımcılara kısa bir bilgi aktardı ve Müslüman kardeşliğinin önemine vurgu yaptı.  Açılış konuşmasının ardından Abdülkadir Molla ve Cemaati İslaminin avukatı olan Tajul İslam konferans konuşması için kürsüye davet edildi.  Konuşmasında şehit edilmeden önce Abdülkadir Molla ve Cemaati İslaminin durumu ve şimdiki durum hakkında detaylı bilgi aktardı. Konferans sonunda İslam katılımcıların sorularını yanıtladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org