Blog

8. ULUSLARARASI ÖĞRENCİ BULUŞMASI BAŞLIYOR

8 Mayıs 2015 by in Genel

 Köklü bir geçmişe, zengin bir medeniyet birikimine sahip olan ülkemiz, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle bir eğitim üssü olma yolundadır. Her yıl ülkemize gelen misafir öğrenci sayısında sürekli bir artış görülmektedir. Türkiye’de eğitim gören bu öğrencilerin kendilerini ve ülkelerini tanıtmalarının yanında, organizasyon kabiliyeti kazanmalarını sağlamak, aynı zamanda Türkiye kamuoyunda misafir öğrenci” algısını oluşturmak için UDEF (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) tarafından “Uluslararası Öğrenci Buluşmaları” organize ediliyor.

 2007 yılında başlanan Uluslararası Öğrenci Buluşmaları, Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneğinin organizasyonu ile 2010 yılına kadar dört defa Taksim Metrosu Sergi Salonunda gerçekleştirildi. 2012 yılında UDEF’in kurulmasıyla birlikte, Uluslararası Öğrenci Buluşmaları misafir öğrencilerin yoğunlukta olduğu diğer illerde de yapılmaya başlandı. 2012 yılında 5.Uluslararası Öğrenci Buluşması Sultanahmet Meydanı’nda gerçekleştirildi. 2013 yılı Nisan ayında İstanbul’da başlayan 6.Uluslararası Öğrenci Buluşması Haziran ayına kadar 13 farklı şehirde icra edildi. 2014 Mayıs ayında 7. Uluslararası Öğrenci Buluşması Türkiye’nin 17 şehrinde misafir öğrencilerle halkımızı buluşturdu.

 UDEF (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) ve TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı) tarafından organize edilen 8. Uluslararası Öğrenci Buluşması 09-11 Mayıs tarihlerinde Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Bosna Hersek’te olmak üzere 33 şehirde icra edilecektir.

 Üsküdar Meydanında gerçekleştirilecek olan İstanbul’daki programda misafir öğrenciler kendilerine ayrılan masa ve çadırlarda ülkelerin, ülkelerindeki önemli kültürel eşyaları, yiyecekleri, yerel kıyafetleri tanıtacaklar. Sergileyecekleri birçok etkinlikle, sahne performanslarıyla organizasyona katılan misafirlere gösteriler sunacaklar. Etkinliği ziyaret eden misafirler sürpriz hediye ve ikramlar olacaktır. Programa tüm halkımız davetlidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org