Blog

7. Kudüs Gençlik Buluşması Başladı

4 Eylül 2012 by in Faaliyetlerimiz, Genel, Kurumsal

Uluslararası Kudüs Müessesesinin Gençlik Birimi tarafından düzenlenen daha önceki yıllarda Katar, Kuveyt, Sudan, Cezayir, Mısır ve Yemen’de yapılan 7. Kudüs Gençlik Buluşması İstanbul’da başladı. 3 – 8 Eylül tarihlerinde Polenezköy’deki Legeng otelde gerçekleşecek olan programa 30 farklı ülkeden 165 misafir ve Türkiye’den 35 katılımcı olmak üzere 200 kişinin katıldığı programın açılışı yapıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılışında Ak Parti İstanbul Milletvekili Nureddin Nebati, Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, Kudüs Müessesesi Başkanı Yasin Hammud, Küdüs Müessesesi Gençlik Başkanı Hasan el-Gali ve Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Ali Bolat konuşma yaptılar.

İstanbul Milletvekili ve TBMM Filistin Dostluk Grubu üyesi Nureddin Nebati konuşmasında, Türkiye’nin bundan 20 yıl öncesine kadar her açıdan büyük sıkıntılar içerisinde bulunduğunu özellikle inançlı insanları büyük bir zulme maruz kaldıklarını fakat bugün artık zulme maruz kalanların adaletin tesisi için gayret gösterdiklerini ifade etti. Filistin ve Kudüs davasının da Türkiye için her zaman değişmez bir dava olduğunu da sözlerine ekleyen Nebati 5 gün sürecek olan programın hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ederek sözlerine son verdi.

Prof. Ağırakça ise yapılan toplantının çok önemli olduğunu, dünyanın dört bir tarafından Kudüs Gençlik buluşması adı altında toplanmanın bile çok önemli olduğunu ve inşallah bu toplantının en kısa zamanda Kudüs’te gerçekleşmesini niyaz ettiği belirtti.
Kudüs Müessesesi Başkanı Yasin el-Gali 7. Kudüs Gençlik Buluşması’na iştiraklerinden dolayı bütün katılımcılara teşekkür ettiğini ve bu programın organizasyonunda büyük katkısı olan İHH İnsani Yardım Vakfı ve Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği’ne de ayrı şükran borçlu olduklarını ifade etti.

Kudüs Müessesesi Gençlik Başkanı Hasan el-Gali, Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Ali Bolat ve Tertip heyeti adına Muhammed Ağırakça’nın konuşmalarının ardın açılış programı sona erdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org